Skip Navigation Links
 • Ana Sayfa
 • Klinikler
 • ORDU
 • Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı
 • Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı

   

  KLİNİĞİN TARİHÇESİ

  Ordu, Orta Karadeniz Bölgesinde, Samsun ve Trabzon’un neredeyse tam ortasına konuşlanmış, merkez nüfusu yaklaşık 150 bin, il genel nüfusu ise 750 binin üzerinde, Türkiye genelindeki 30 büyükşehirden bir tanesidir. Deniz kenarında bulunmakla birlikte, şehri yamacında sarmalayan Boztepe’siyle, hem deniz imkanlarından faydalanılabileceğiniz, hem de dağ turizmi yapılabilecek, nadir güzelliklerde bir şehirdir.
  Ordu Üniversitesi, 2006 yılında kurulmuş olan, ülkemizin oldukça yeni üniversitelerindendir. Tıp Fakültesi ise 2007 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla kurulmuştur. Bu genç üniversitenin Nöroşirürji hikayesi Aralık 2009’da, Yrd. Doç. Dr. H. Serdar Işık’ın, Nöroşirürji Anabilim Dalına atanmasıyla başlamıştır. O tarihlerde hastanesi bile olmayan Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesinde, kurucu ekip içinde Dekan Yardımcılığı görevini de üstlenen Yrd. Doç. Dr. H. Serdar Işık ve diğer branş öğretim üyeleri, Ekim 2010’da Sağlık Bakanlığı ile yapılan afiliasyon anlaşması ile birlikte, o zamanki adı Boztepe SSK Hastanesi olan binada çalışmaya başlamıştır.  2011 yılının başında Doç. Dr. M. Özerk Okutan’ın kliniğimize katılmasıyla, özellikle Omurga Cerrahisi konusunda, bölgede adı saygı ile anılır bir merkez olma noktasında ciddi adımlar atılmıştır. Özellikle bölgedeki, Omurga Cerrahisi ile ilgili revizyon cerrahileri, oldukça zor şartlar altında da olsa başarıyla gerçekleştirilmiştir. Bu ivme, Dr. Okutan’ın Ekim 2012’de ayrılmasından sonra da artarak devam etmiştir. Kliniğimiz kadrosu Eylül 2013’de Dr. Timur Yıldırım (Dr. Yıldırım Haziran 2019’da kliniğimizden ayrılmıştır) ve Şubat 2014’te Dr. Ali Yılmaz’ın katılımıyla daha da güçlenmiştir. Sonrasında Temmuz 2019’da Dr. Durmuş Oğuz Karakoyun, Şubat 2022 de ise Dr. Hıdır Özer Anabilim Dalımız kadrosuna dahil olmuşlardır. Ayrıca, halen Sağlık Bakanlığı kadrosunda görev yapan Op. Dr. Ömer Faruk Şahin’de Anabilim Dalımız dahilinde görev yapmaktadır. 
  Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı, ilk uzmanlık öğrencisini olan Op. Dr. Necati Uğur Hazar’ı 2019 yılında mezun etmiştir. Mevcut uzmanlık öğrencilerimiz ise Dr. Oğuzhan Uzlu (4. yıl) ve Dr. Mağruf İlkay Yapakçı (2. yıl) eğitimlerine devam etmektedirler.
  Halen 1 adet Profesör, 2 adet Doçent, 1 adet Dr. Öğretim Üyesi, 1 adet uzman ve 2 adet uzmanlık öğrencisi kadrosuyla çalışmalarını sürdürmekte olan kliniğimizde, Nöroşirürji pratiği içerisinde yer alan her türlü cerrahi yapılmaktadır. Özellikle kompleks spinal cerrahi olguları, her tür travma cerrahisi, onkolojik ve vasküler cerrahi ile hipofiz cerrahisi işlemleri başarıyla uygulanmaktadır. Halen Tıp Fakültesi öğrencilerimizin eğitim faaliyetleri, akademik faaliyetlerimiz ve hastane çalışmalarımız başarılı bir şekilde devam etmektedir.
  AKADEMİK KADRO
  Prof. Dr. H. Serdar IŞIK (Anabilim Dalı Başkanı)
  Doç. Dr. Ali YILMAZ
  Doç. Dr. Durmuş Oğuz KARAKOYUN
  Dr. Öğr. Üyesi Hıdır ÖZER
  Op. Dr. Ömer Faruk ŞAHİN
  Uz. Öğr. Oğuzhan UZLU
  Uz. Dr. Mağruf İlkay YAPAKÇI

   

  KLİNİK ÇALIŞANLARINA AİT BİLGİLER

  KURUM ADI İDARİ GÖREVİ UNVAN ADI SOYADI MESLEKİ İLGİ ALANLARI
  Ordu Üniv. Tıp Fak. Nöroşrürji Anabilim Dalı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Hasan Serdar IŞIK Sağlık Hukuku, Spinal Cerrahi
  Ordu Üniv. Tıp Fak. Nöroşrürji Anabilim Dalı Başhekim (Ordu ü. Eğtim ve Araştırma Hast) Doç. Ali YILMAZ Spinal Cerrahi, Onkolojik Cer.
  Ordu Üniv. Tıp Fak. Nöroşrürji Anabilim Dalı Eğitim ve idari Sorumlu Doç. Durmuş Oğuz KARAKOYUN Spinal Cerrahi, Onkolojik Cer., Vasküler Cer.
  Ordu Üniv. Tıp Fak. Nöroşrürji Anabilim Dalı Öğr. Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Hıdır ÖZER Hipofiz Cer, Spinal Cer.
  Ordu Üniv. Tıp Fak. Nöroşrürji Kl (SB Kadrosunda Uzman Uzman Ömer Faruk ŞAHİN Travma Cer, Spinal Cer
  Ordu Üniv. Tıp Fak. Nöroşrürji Anabilim Dalı Uzmanlık Öğrencis Uzmanlık Öğrencisi Oğuzhan UZLU  
  Ordu Üniv. Tıp Fak. Nöroşrürji Anabilim Dalı Uzmanlık Öğrencis Uzmanlık Öğrencisi Mağruf İlkay YAPAKÇI